Annem Bitanem

Anne Adayına Doğum Eğitimi

Anne Adayına Doğum Eğitimi

Karnındaki bebeğini taşıyan anne adayı anneler gününü hormonların da etkisiyle daha duygulu yaşıyor. İşte bu duygusallığı yaşayan bir anne adayı için “anneliğe ve doğuma hazırlık” kursu anlamlı bir hediye...

18 Ocak 2013 Cuma 22:40
Yazdır

İstanbul Doğum Akademisi’nde gerçekleştirilen doğuma hazırlık kursuları her ay düzenleniyor ve ebeveynlere hamilelikleri boyunca istedikleri ay katılma şansı sunuyor. Akademinin kurslarına katılan anneler doğumlarını nasıl yaşamak istediklerine, doğumla ilgili tüm alternatiflerini öğrenerek karar veriyorlar.

Annenin kendi doğumuna doğru bir yolculuk...

İstanbul Doğum Akademisi hamilelik ve doğum psikoloğu Uzm. Psikolog Neşe Karabekir “Bir anne adayına hamileliği sürecinde çevresinden bir sürü tavsiyeler, öneriler gelir. Doğum yapmış olan herkes kendi doğum tecrübelerini paylaşarak anne adayının kafasında bir doğum imajı yaratır. Halbuki her doğum tektir ve özeldir. Bir gebeye yapılacak en doğru öneri, kendisi ve bebeği için bir doğuma hazırlık kursuna katılmasıdır. Biz anne adaylarını doğuma hazırlarken onları kendi doğumlarına doğru bir yolculuğa çıkarıyoruz. Kurslarımıza katılanlara ailelerindeki kadınların doğum hikayelerine inen doğum ağacı uygulamasından doğum anını yaşatan psikodrama sahnelerine kadar farklı yöntemler sunuyoruz. Anne ve baba adayları kurslarımıza katılarak birlikte çok farklı deneyimler yaşıyor ve bebeklerine odaklanıyorlar. Ayrıca akademimizin jinekolog, ebe ve benden oluşan doğum ekibi doğum ve sonrasındaki her aşama için farklı eğitimler veriyor. Eğitimlerimiz doğum sonrasında da emzirme, bebek bakımı ve lohusalık dönemi özelinde farklılaşıyor. Bir baba adayının eşine anneler gününde doğuma hazırlık kursu sunması hem çok romantik hem de çok sıra dışı bir alternatif. Eşine, birlikte katılacakları bir doğuma hazırlık kursu hediye eden baba adayı ileride nasıl bir baba olacağı konusundaki ilk sinyalleri de vermiş olacaktır. İstanbul Doğum Akademisi’nde verilen eğitimlerde annelerden önce doğumlarına saygı duyulması gerektiğini, merkezde her zaman bebekler ve anneleri olduğu anlatılıyor. Akademimizin kurslarına katılan annelerin daha güçlü, daha kararlı ve bebekleri için çok daha hazır ve coşkulu anneler olduğunu her kurs dönemi sonrasında görüyoruz." diyor.

Doğumu kolaylaştırıcı teknik ve pozisyonlar

Akademi'nin kurslarında anneye, babaya hatta anneanne ve babaanneye doğum sırasında tecrübe edecekleri tüm aşamalar öğretiliyor. Bunlar; normal doğumun değerini anne adaylarına hatırlatan Lamaze, anneye ve babaya derin nefes teknikleri ve gevşeme yöntemlerini anlatan Hipnobirthing, doğumu kolaylaştıran teknik ve pozisyonları bedene kazandıran aktif doğum, doğum anını yaşatan ve annenin bebekle iletişim kurmasını sağlayan psikodrama dersleri. Ebeveynleri bedensel ve zihinsel olarak doğuma hazırlayan yoga seansları ile hamileliğin başından doğum sonrası bebek bakımına kadar uzanan ebelik desteği ve anne-bebek yogası da Akademi’nin hizmetleri arasında.

Akademide standart uygulanan programların yanı sıra, dünyaca ünlü anne-bebek dostu uygulamalar da seminer ve workshop’larla ebeveynlerin hizmetine sunulmaktadır. Bu workshoplarla ünlü uzmanları konuk eden Akademi, dünyadaki doğum ve bebek gelişimi konusundaki son gelişmeleri de katılımcılarına aktarıyor.

Verilen eğitimler:

  • Doğuma hazırlık
  • Psikodrama grup ve bireysel çalışmalar
  • Hamilelik dönemi yogası
  • Anne-bebek yogası
  • Emzirme eğitimleri
  • Doğum yardımcısı
  • Doğum sonrası bakım
  • Ebeveynlik akademisi
Anahtar Kelimeler: anne psikolojisi, hamile, eğitim,
Bu haber toplam 2299 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Hamilelikte Kilo Alımı
Bebeğiniz Sizi Kısıtlamasın
Doğum Öncesi Kaygılar
Hamilelikte Yaşam Stili
Ya Düşük Olursa Korkusu
Hamilelikte Strese Dikkat!
Yeni Vücut Yeni Kimlik
Hamilelikte Görülen Rüyalar
Yaz Hamileliği
Doğuma Yetişemem Endişesi
Anneliğe Hazır mısınız?
Gebelik Dönemi Korkuları
Hamilesin Muhteşemsin
Hamilelik Psikolojisi
 
KURUMSAL

İÇERİK

BİZİ TAKİP EDİN