Annem Bitanem

Hamilesin Muhteşemsin

Hamilesin Muhteşemsin

Güzellik zarafetten gelir

11 Ocak 2013 Cuma 22:03
Yazdır

 

Uzun süredir hamile kalmayı istiyor olabilirsiniz ya da planlı bir hamilelik yerine plansız, bir sürpriz eseri hamile kalmış da olabilirsiniz. Bunun sonucunda vücudunuzda ne gibi değişiklikler olacağı konusunda aklınız karışabilir. Eğer gebeliğin, vücudunuzun görünüşünü bozacağını düşünüyorsanız, her değişimin iyi bir sebeple meydana geldiğini size hatırlatmak isteriz: Yeni bir insan dünyaya getiriyorsunuz! Bu asıl nedenin yanında, 9 aylık süreçte geçireceğiniz değişime dair işinize yarayabilecek birkaç başlığı daha bu sayfaya not düşmek istedik.

Aktif kalın

Vücudunuzda şişlikler meydana geldiğinde, ya da midenizi hasta hissettiğinizde, yataktan kalkmak bile zor gelebilir. Ancak burada dirayetli olmalısınız. 15 dakikalık bir yürüyüş ya da kısa bir yoga seansı, sizi tekrar enerji ile dolduracak, hamilelik öncesi dönemdeymişssiniz gibi hissettirecektir. Ayrıca hareket etmek, kas seviyenizi arttıracak sizi güçlendirecek ve aldığınız ekstra kiloların kontrolünü sağlayacaktır.

Saçlarınızla oynamayın

Hamilelik döneminde,  hormonlar saçlar üzerinde önemli rol oynar. Sanki saçlarınız uzuyormuş gibi düşünürsünüz, ancak bu doğru değildir. Hormonlardan dolayı döktüğünüz saç miktarı azalmıştır aslında. Yani marjinal saç değişimleri için bir 9 ay beklemeniz çok daha iyi olacaktır.

İçinizdeki modacıyı açığa çıkarın

Artık gebe kadınlar için kıyafet seçimleri çoğaldı. Tarzınızı bir modacı tadında uygulayabilirsiniz. Her bütçeye uygun kıyafet seçimleri, her semtte bulunmakta. Çeşitli tarzlar yaratın, hamileliğin keyfini çıkarın.

Teninizi ihmal etmeyin

Hamilelik hormonları ve yaşadığınız duygusal süreç, teninizi yıpratabilir. Teniniz kuruyabilir ve hatta ufak lekeler belirebilir.

İşte bu şartlarda iyi bir nemlendirici sıradışı güzellikte sonuçlar doğurabilir. Yumuşatıcı kremler de bu dönemde iyi birer arkadaş olacaktır.

Makyajın gücünü hafife almayın

Hamilelik döneminde yapacağınız makyajlar ortaya mucizevi sonuçlar çıkarabilir. Gidin biraz eğlenin. Yeni rujlar ve kalemler deneyin, bu dönemde bu konu çok işinize yarayacaktır.

Spa merkezlerine biraz para harcayın

Manikür - pedikür; ya da iyi bir yüz masajı ruhunuzu okşayacak ve imajınızı tazeleyecektir. Gebelik dönemi masajı da çok yerinde olacaktır. 2 saat boyunca kraliçe gibi davranılmak gibisi yoktur.

Kendinizle iyi bir halde sohbet edin

Geri kalan hiçbir şey işe yaramazsa bile, kendinize şunu hatırlatın, dar bir kot ya da ince bir elbiseye sığmıyor olsanız da, siz hala güzelsiniz. Güzellik zarafetten gelir, kilo ya da boyutlardan değil.

Parlıyorsunuz, hamilesiniz ve muhteşemsiniz

Anahtar Kelimeler: hamile psikolojisi, hamile,
Bu haber toplam 1796 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Hamilelikte Kilo Alımı
Anne Adayına Doğum Eğitimi
Bebeğiniz Sizi Kısıtlamasın
Doğum Öncesi Kaygılar
Hamilelikte Yaşam Stili
Ya Düşük Olursa Korkusu
Hamilelikte Strese Dikkat!
Yeni Vücut Yeni Kimlik
Hamilelikte Görülen Rüyalar
Yaz Hamileliği
Doğuma Yetişemem Endişesi
Anneliğe Hazır mısınız?
Gebelik Dönemi Korkuları
Hamilelik Psikolojisi
 
KURUMSAL

İÇERİK

BİZİ TAKİP EDİN