Annem Bitanem

Kaş Bakımı

Kaş Bakımı

Kaşların Sarkması Nasıl Önlenir?

14 Aralık 2012 Cuma 14:10
Yazdır

Belkide en az kullandığımız kaslardır yüz kasları. Yemek yerken, konuşurken ve mimiklerimiz sırasında kasılır veya gevşerler. Bu kasların gerginliği ve güçlü olması yüz görünümümüzü de fazlası ile etkiler. 35 yaşlarına kadar genç , kuvvetli olan bu kaslar , bu yaştan sonra gerginlik ve kuvvetlerini kaybederler. Bunun sonucunda kaslarda ve çevresindeki dokularda sarkmalar meydana gelir. Bu kasların çoğu ağız çevresinde veya ağız hareketleri ile bağlantılıdır. Tiyatrocular, konuşma yapma hazırlığındaki kişiler ağız ve yüz kaslarına egzersizler yaptırarak hazırlanırlar. Bu kasların çalışmasının sağlanması, güçlerinin korunması yüz sağlığı ve genç görünüm içinde önemlidir.

Bu Konuda değişik yaklaşımlar var. Çiklet çiğnemek bilinen yöntemlerden birisi. Ayrıca ağız içersinde tükürük salgısını arttırdığından diş sağlığı açısından da faydalı. Sosyal yaşantı için uygun olamayabilir ve düzenli yapıldığı denetlenemez. Hep aynı yönde ve zorlamadan çiğnediğimizde tüm kas gurupları çalışmaz. Bir başka yöntem her gün 5 dakika ayna karşısında ağız ve dudak kaslarına belirli açma kapama ve germe egzersizleri yapılmalıdır. Ayrıca dil iyice dışarı çıkartılmaya çalışmalı ve değişik yönlerde hareket ettirilmelidir.Dişler ile bir kalem enlemesine ağıza tutulurken konuşmak ta her yerde yapılabilecek bir egzersizdir.

Bu konudaki en bilimsel yaklaşım , iki bağımsız parçanın , sertliği bilinen bir lastik ile bağlanması ile ortaya çıkan bir aletle olmaktadır.Herkesi bu aleti kolaylıkla kullanabilir ve her yere götürebilir.Bu alet ile yapılan bilimsel çalışmalar, yüz kaslarında esneklik ve gücün korunduğunu ortaya koymuştur. Bu sonuç yüz kaslarının sarkmasına karşıda anlamlı bir direncin ortaya çıktığını göstermektedir. Kas gerginliği normal olan yüz, sarkmış kas yapısına sahip bir kişinin yüzünden daha genç gözükmektedir. Bu yöntemlerden uygun olanlar, yüz kaslarımızın sağlığı açısından mutlaka uygulanmalıdır.

Anahtar Kelimeler: kaş, kaş bakımı, kaş sarkması,
Bu haber toplam 2177 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Güzelliğiniz için birkaç değişik öneri!
Cilt rengine göre yaşlanma belirtileri!
Saçlar sadece kökünden beslenir!
Bakışlarınızı değiştirin!
Gece makyajının püf noktaları!
Jennifer Lopez'in makyaj hileleri
Doğru makyajın minik sırları!
Yasemin ile sakinliğinizi koruyun
Güzelliğin Esas Kuralları
Kuru Yıpranmış Saçlar İçin
Cilt Rengine Göre Makyaj Tonları
Saç Türlerine Göre Bakım
Cildin Kuruma Nedenleri
Her Cilt İçin Maske
Oje Nasıl Sürülmeli
Botox Nasıl Uygulanır
Rimel ve Ruj Nasıl Sürülmeli
Doğru Fırça Kullanımı
Dudak Makyajı
Göz Şeklinize Göre Makyaj Yapın
Saç Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Cildiniz Hangi Tip?
Sivilce
Cilt Bakımının Sırları
Bronzlaşırken Nelere Dikkat Etmeli?
Göz Altı Bakımı
Dekolte Bakımı
Güzel Eller
Epilasyon Hakkında Bilgiler
Kadının Güzellik Sırları
El Ayak Bakımı
 
KURUMSAL

İÇERİK

BİZİ TAKİP EDİN