Annem Bitanem

İlaç yutmadan sivilce geçer mi?

İlaç yutmadan sivilce geçer mi?

Ergenlikte sivilce problemi...

12 Ocak 2013 Cumartesi 18:39
Yazdır

Kozmetisyen Nesrin Sürer, ergenlik sivilcelerinin bir hastalık olmadığını, ergenlikte görülen aknelerin sebebinin çocukluktan gençliğe geçiş döneminde yaşanan değişimler olduğunu dile getirdi ve ilaçsız da bu aknelere son verilebileceğini anlattı.

Fiziksel olgunluğu sağlayan hormonlar, yağ bezlerinin daha çok yağ üretmesine neden olurlar. Bu yağın deri yüzeyine geçişini sağlayan kanal yoğunlaşmış yağ kütlesi nedeniyle tıkanır. Aknenin temel nedeni tıkanmaktır.

Ciltteki gözenekler tıkanma sebebiyle nefes alamaz ve dış etkenlerden yani toz ve kir den siyahlaşır. Cildimizde gördüğümüz siyah noktalar oluşur. Bu siyah noktalar temizlenmemesi halinde, bakterilerin bu tıkanmış yağ bezlerinin üzerinden (siyah nokta) kanalların içine sızarak iltihaba yol açar. Bu durum da “iltihaplı akneye” dönüşür.

5 haftada sivilcelere çözüm

“Özel geliştirilmiş yoğun bakım yöntemiyle gençleri aynalara küstüren sivilcelere 5 haftada çözüm getirilebiliyor” diyen Sürer, bu uygulama hakkında şöyle bilgiler verdi:

“Bio Heating Mask (Pembe Maske) , Enzym Peeling, Hydro Lotion, Vitamin A serum ile yapılan yoğun bakımlar sayesinde 5 haftada sivilce sorunundan kurtularak temiz ve duru bir cilde kavuşmak mümkün.

Yöntemin ilk aşamasında cilde yağlanmayı önleyen “Hydro Losyon” serumu sürülüyor. Yağ dengesini düzenleyen bu serum özel bir cihazla cilde iyice nüfuz ediyor. Ardından genç ciltler için özel hazırlanan “Bio Heating Mask” (Pembe Maske), Maulbeer ekstresi, Allantoin, Oleanol acit ve mineral etken madde içerikli doğal maske hamur biçiminde tüm yüz, boyun ve dekolteye sürülüyor. Maskenin ısısı 42 dereceye kadar yükselip, tekrar 0 dereceye kadar düşerek soğuyor. Yöntemin son aşamasında cilde “Vitamin A” serumu sürülüyor.”

Sürer, yönteminin düzensiz beslenme, yanlış kozmetik ürün kullanımı, stres, adet düzensizliği, cilt temizliğinin ihmal edilmesi ve hava kirliliği gibi sorunlardan kaynaklanan sivilcelerin düzelmesinde de son derece başarılı sonuç verdiğini belirtiyor.

Anahtar Kelimeler: ergenlik, ilaç, sivilce,
Bu haber toplam 2168 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Büyüme ağrısı mı hastalık mı?
Yuva ve Anaokulu Seçerken
Anneler ile kız çocukları
Stressiz tuvalet eğitimi nasıl verilir?
Süt dişlerinin ağızda kalması neden önemli?
Yaz döneminde çocuk beslenmesi
Ergene Sorumluluk Vermek Çatışmayı Azaltabilir
“Akran zorbalığı” depresyona yol açıyor
16 yaş ve altına lazer epilasyon önerilmiyor
“Lolita” imajı tehlikeli olabilir!
Erkeklerde ergenlik dönemi değişimleri
Ergenlik Beslenme
Ergenlik Dönemi ve Özellikleri
Ergenlik döneminde kilo almamak için yapılması gerekenler
Ergenlik Döneminde Genç Kızların Bilmesi Gerekenler
Ergenlik İle Başetme Yolları
Çocuğuz Sınır Tanımıyorsa Ergenlikte Zorlanacak demektir...
Ergende Depresyon
Ergenlik Döneminde Kilo Problemi
Arkadaşları Dalga Geçiyorsa...
 
KURUMSAL

İÇERİK

BİZİ TAKİP EDİN