Annem Bitanem

Botox Nasıl Uygulanır

Botox Nasıl Uygulanır

Botox ile ilgili herşey...

14 Aralık 2012 Cuma 16:24
Yazdır

Botox ve Dolgu Maddesi
Botox zamanla yüzde oluşan dinamik kırışıklıkları, çizgileri azaltan basit, cerrahi olmayan bir uygulamadır. Yirmi dakikalık bir uygulama ile kırışıklıklara yol açan kaşları 4 ila 6 aya kadar gevşetir. 3-7 gün içerisinde etkili olmaya baslar. Kolay, hızlı ve iyileşme süreci gerektirmeyen bir uygulama olduğu için birçok insan uygulama sonrası isine ve günlük hayatına geri döner.

KIRIŞIKLIKLAR NASIL OLUŞUR?
Yüzümüzde mimiklerimizi her hareket ettirdiğimizde yani güldüğümüz, kızdığımız, şaşırdığımız zaman cilt altındaki kaslar hareket eder. Bu hareketlerin sürekli tekrarlanmaları ile zamanla yüzümüzde kırışıklıklar oluşur. Bu kırışıklıklara dinamik kırışıklıklar adi verilir.

Kişinin mimiklerini kullanma sıklığı, güneşe maruz kaldığı süre, cilt ve kas yapısı, yas ve cinsiyet bu kırışıklıkların seviyesinde belirleyicidir.

BU AMELİYAT İÇİN UYGUN ADAYLAR KİMLERDİR?

18-65 yas aralığı içerisindeyseniz, Botox sizin için uygundur. Görünüşüne önem veren binlerce kadın ve erkek Botox’un faydalarını keşfetti. Sadece sanatçılar, politikacılar, modeller değil, öğretmenler, anneler ve is dünyasından ve hayatin her alanından insanlar.

BOTOX NERELERE UYGULANABİLİR?
Özellikle mimik kaslarının hareketine bağlı olarak ortaya çıkan alin bölgesi, kas arası ve göz kenarı çizgileri botox tedavisine son derece iyi cevap vermektedir.

Bunun dışında üst dudak ve boyun çizgileri tedavi edilebilir. Ayrıca el, ayak ve koltukaltı bölgeleri terleme tedavisinde Botox kullanılmaktadır.

BOTOX NASIL YAPILIR?
Doktorunuz en iyi sonucu alabilmek için enjeksiyon yapılacak bölgeyi tespit eder. Anestezi gerekmez, hassasiyete göre belki anestetik bir krem veya buz kompresi uygulanabilir. Uygulanacak her bölgeye çok az dozlarda Botox enjeksiyonla tatbik edilir. Uygulama süresi yaklaşık 20 dakikadır. Normal aktivitenize hemen geri dönersiniz.

Botox Yapıldıktan Sonra Ne Kadar Zaman Etkilidir?
Botox’un etkisi 4 aya kadar sürmektedir. Tekrar eden uygulamalarda bu süre artmaktadır.

Botox’un Yan Etkileri Var mıdır?
Bilinçli ve tecrübeli ellerde yan etkisi çok azdır. Çok nadir olarak, bas ağrısı veya yanlış yere uygulama sonucu geçici göz kapağı düşüklüğü görülür. Enjeksiyon alanında nadiren hafif kızarıklık görülebilir, makyajla kolayca kapatılabilir.

Uygulamaya Devam Etmezsem Kırışıklıklarım Daha Kötüye Gider mi?
Hayır. Kırışıklıklarınız yavaş yavaş tedavi öncesi durumuna geri döner.

BOTOX DOLGU MADDESİ
Restylane, hayvansal hammadde içermeyen, stabilize Hyaluronik asittir. (NASHA). Deriye zerkedildigi zaman, vücudun kendi hyaluronik asiti ile birleşerek hacim yaratır. Bu hacim ile dudakların, çizgilerin, kırışıklıkların ve yüz kıvrımlarının tedavi edilmesi sağlanmaktadır.
Kişinin mimiklerini kullanma sıklığı, güneşe maruz kaldığı süre, cilt ve kas yapisi, yas ve cinsiyet bu kırışıklıkların seviyesinde belirleyicidir.

Hızlı ve kolay uygulanmasının yani sıra, görülebilir sonuçların hemen elde edilmesine olanak sağlar. Şeffaf ve renksiz bir jel halinde üretilen restylane, derinizin üst kısmına konulunca kendi cilt tonunuz ( renginiz ) ile karisirarak bütünlük oluşturur.

Tedavi Sonrasında Beklentilerim Neler Olabilir?
Restylane enjeksiyonlarindan sonra normal aktivitelerinize hemen geri dönebilirsiniz. Hissedilen rahatsızlıklar en alt düzeydedir. Tedavi edilen bölgede, birkaç saat süren hafif bir şişme olabilir. Makyaj ile kolaylıkla kapatılabilecek hafiflikte olan morluklar görülebilir.

Tedavi yapılan bölgeye bağlı olarak sonuçlar, 3-6 ay arasında bir süre için kalıcı olurlar. Alerjik reaksiyonlar çok nadir görülürler. Bunlar, enjeksiyon bölgesinde kızarıklık, kaşınma veya sertlik seklinde olabilirler. Restylane tedavisi, genellikle operasyona bir alternatif olarak uygulanır.

Botox Tedavisi Nasıl Uygulanır?
Restylane vücudun kendi hyaluronik asit yoğunluğunun azaldığı bölgelere enjekte edilir. Enjekte edildigi ( zerkedildigi ) bölgelerde hacim oluşturarak tedavi sağlar.

Sonuçlar çok hizli elde edilir ve enjeksiyonlar sonucu iz kalmaz. Botox tedavisinde olduğu gibi, restylane tedavisinden de ” öğlen molası” prosedürü olarak söz edilir. Genellikle, 20 dakikadan daha az bir süre içinde uygulama yapılır.
Restylane minik bir iğne ile derinin altına, kırışıklık altında bulunan kendi kolajeninizin içine enjekte edilir. Enjeksiyon sayısı, kırışıklığın derinliğine ve uzunluğuna bağlı olarak değişir. Birkaç adet enjeksiyon gerekebilir.

Neden Restylane Tedavisi Seçilir?
Restylane, bakterilerle ayrışabilen diğer dolgu maddeleri gibi hayvansal kökenli değildir. Bu olgu, allerjik reaksiyonlari en aza indirgediği gibi, hayvanlara özgü hastalıkların insanlara tasinmasina da engel olmaktadir. Dolayısıyla, restylane kullanımı tamamen güvenli olmakta ve tedavi öncesi herhangi bir test uygulaması gerektirmemektedir.

Tedaviler herhangi bir cerrahi işlem içermediğinden, yüz germe operasyonlarına non invaziv bir alternatif olmaktadır. Restylane doğal bir görüntü verdiği için, vücudunuzun başka bir bölgesinden doku almaya gerek kalmaz. Restylane, Power Peel microdermabrasion , kimyevi deri soyma ve hatta yüz germe operasyonları gibi diğer yüz gençleştirme prosedürleri ile bağlantılı olarak kullanılabilir.

 

 


kaynak:estetikd.com
Anahtar Kelimeler: botox, botox uygulama,
Bu haber toplam 1954 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Güzelliğiniz için birkaç değişik öneri!
Cilt rengine göre yaşlanma belirtileri!
Saçlar sadece kökünden beslenir!
Bakışlarınızı değiştirin!
Gece makyajının püf noktaları!
Jennifer Lopez'in makyaj hileleri
Doğru makyajın minik sırları!
Yasemin ile sakinliğinizi koruyun
Güzelliğin Esas Kuralları
Kuru Yıpranmış Saçlar İçin
Cilt Rengine Göre Makyaj Tonları
Saç Türlerine Göre Bakım
Cildin Kuruma Nedenleri
Her Cilt İçin Maske
Oje Nasıl Sürülmeli
Rimel ve Ruj Nasıl Sürülmeli
Doğru Fırça Kullanımı
Dudak Makyajı
Göz Şeklinize Göre Makyaj Yapın
Saç Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Cildiniz Hangi Tip?
Sivilce
Cilt Bakımının Sırları
Bronzlaşırken Nelere Dikkat Etmeli?
Göz Altı Bakımı
Dekolte Bakımı
Güzel Eller
Kaş Bakımı
Epilasyon Hakkında Bilgiler
Kadının Güzellik Sırları
El Ayak Bakımı
 
KURUMSAL

İÇERİK

BİZİ TAKİP EDİN