Annem Bitanem

Bebek Sahibi Olma Şansınız Artıyor

Bebek Sahibi Olma Şansınız Artıyor

Dünyada uygulanan tüp bebek yöntemlerine bir yenisi daha eklendi: Dinamik Embriyo İzleme Sistemi. Bu uygulama sayesinde embriyonuzun görüntülerini saniye saniye izleyebilirsiniz. Böylece sağlıklı olan embriyoları seçme şansı elde ederek, gebelik şansınızı artırabilirsiniz.

11 Ocak 2013 Cuma 22:49
Yazdır

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ulun Uluğ, Dinamik Embriyo İzleme Sistem’nin özellikle ileri yaşlarda yumurta sayısı az olan veya sperm problemi olan aileler için gebelik şansını artırmada bir umut olabileceğini dile getirdi.

Doç. Dr. Ulun Uluğ, Dinamik Embriyo İzleme Sistemi ile ilgili şu sözleri söyledi:

“Dinamik Embriyo İzleme Sistemi sayesinde gözlem olanağı ile elde edilen görüntüler yeniden oynatılabiliyor, hızlandırılmış şekilde izlenebiliyor ya da canlı görüntü kullanılarak embriyo kalitesinin değerlendirilmesi yapılabiliyor. Oysaki günümüzde kullanılan sistemlerde embriyo sadece belirlenen günlerde ve toplam 5 dakika süreyle cihazdan çıkartılarak kontrol ediliyor, kimi zaman da embriyolar bundan olumsuz etkilenebiliyor. Son derece dinamik bir sürece sahip olan embriyo gelişim süreçlerini de tam anlamıyla izlemek ne yazık ki mümkün değildir.

Dinamik Embriyo İzleme Sistemi ise bize 144 saat x 60 dakika boyunca kesintisiz gözlem imkanı sağlıyor. Bu sistemle güvenli ve kontrollü bir kültür ortamı sağlanırken tek seferde 72 adet embriyo sürekli gözlem altında tutulabilmektedir. Yapılan gözlemler 4 boyutlu belgelendirme teknikleri sayesinde uzmanlara istenilen süreç ve zamanlamayı değerlendirme imkanı sağlayarak, gelecekte yapılacak embriyo puanlamaları için benzersiz yeni parametreler geliştirme imkanı vermektedir.”

Anne - Baba Olma Şansı Artıyor

Doç. Dr. Ulun Uluğ, gebelik şansının artabileceğini belirterek şu şekilde açıklama yaptı: “Bu yöntem ile embriyoyu sürekli takip edip, gelişmesini sağlıklı bölünmeyi daha iyi görüyoruz, kaç saate bu embriyo bu hücre sayısına ulaşmış buna göre seçip embriyoyu verdiğimizde tabii ki gebelik şansı da artırıyor. Sistem bize sürekli embriyoyu takip edip, en daha sağlıklı embriyoları yakalama imkanı sağlıyor. Ayrıca embriyonun kalitesini sürekli takiple daha iyi algılayabiliyoruz. Embriyonun sadece belli hücre sayısına ulaşması yetmiyor o hücre sayısına ulaşırken kaç saate ulaşıyor, o hücreler birbirine dengeli mi bölünüyor. İşte tüm bu soruların cevabını Dinamik Embriyo İzlenim Sistemi ile buluyoruz. Bu da doğrudan gebelik şansını artırmamızı sağlıyor.”

Anahtar Kelimeler: anne, baba, tup bebek,
Bu haber toplam 1899 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Tüp bebek istiyoruz ama...
Tüp Bebek Merkezi Seçimi ve Önemi
Tedaviye ne zaman başlamalı?
"Dondurulmuş embriyolar daha sağlıklı doğuyor"
Tüp bebek tedavisinde bilinmesi gereken 10 detay
Tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı
Tüp bebekten sonra normal gebelik mümkün mü?
Umudunuzu kaybetmeyin
'Tüp bebek'te kadının yaşı çok önemli!
Tüp bebek tedavisi kanseri tetikler mi?
Kanser ilacı tüp bebek için umut oluyor
Tüp Bebekte “24 Sure” Dönemi
Tüp Bebekte Akupunktur Mucizesi
Tüp Bebek Sürecinde Yaşananlar
Kısırlık Tedavisinde Çevre Baskısı
Tüp Bebek Başarısını Artıran Yöntem
Doğal Tüp Bebek Dönemi
Tüp bebek tedavisinde başarısızlığın nedenleri
Şoklanmış embriyolardan kardeş
Tüp bebek tedavisinde 10 temel bilgi
Tüp bebek sonrası doğal hamilelik
Tüp bebek tedavisinde mucizenin öteki adı!
Tüp bebek tedavisinde son gelişme
 
KURUMSAL

İÇERİK

BİZİ TAKİP EDİN