Annem Bitanem

Babalar için bebekle ilgilenmenin ipuçları

Babalar için bebekle ilgilenmenin ipuçları

Oyun oynamanın ve ilgi göstermenin bebek gelişimindeki rolü yadsınamaz. Bebekleriyle ilgilenmeyi seven babalar, aşağıdaki ipuçları sayesinde bebeğinizle keyifli zaman geçirebilirsiniz.

12 Ocak 2013 Cumartesi 20:36
Yazdır

Bakışma yarışması yapın

Cesaret erkek işidir, değil mi? Küçük bebeğinizin kolayca kandırılabileceğini varsayın ve ilk kimin göz kırpacağını göreceğiniz bir oyunla onunla vakit geçirin. Bebekler yüzleri seyretmeyi sever ve muhtemelen o sıkılmadan önce siz, o müthiş gamzesinin nerede olduğunu ya da kulaklarının annenize mi eşinize mi benzediğini merak ederek bakışlarınızı düşüreceksiniz.

Kanguru kullanın

Bebeğinizi kanguruya koyun. Böylelikle onunla evin içinde dolaşıp sıkılmasını engelleyebilirsiniz. O kangurudayken siz de basit ev işlerinizi (eşinize yardım için yemek masası hazırlamak, bahçedeki yaprakları toplamak vb.) halledebilirsiniz.

Birlikte banyo yapın

Bebeğinizle birlikte banyo yapın. Bebeğin babasının göğsüne sarılması her şeyi değiştirecektir. Hem baba hem de baba huzur bu yolla huzur bulacaktır.

Bebeğinize bir şeyler okuyun

Bebeğinize bir şeyler okumak için asla erken değildir. Bu bebeğinizin gelecekteki okuma yeteneğini etkileyen önemli bir faktördür. Çocuklar dillerini sık sık duyduklarında sesleri daha iyi tanırlar ve okuma için de hazırlıklı olurlar.

Bezini değiştirin

Bebeğinizin bezini değiştirin. Değiştirme sırasında bebeğe dokunun ve onunla konuşun.

Bebeğinizin yanında olun

Kimse bebeğinin hastalanmasını istemez ama küçük bir çocuğa size ne kadar ihtiyacı olduğunu kanıtlamak için hastalıktan daha iyi bir şey yoktur. Gerek ateşlendiğinde gerekse ufak bir soğuk algılında bebeğinizin yanında olun.

Küçük bir oyun

Çocuğun boynu kafasının ağırlığını taşımaya başladığında, gövdesini elinizle kavrayın ve dikkatlice onunla oynayın. Bebek bunu çok sevecektir.

Fotoğraflar çekin

Hiçbir şey bir nesneyi bebeğiniz kadar kusursuz yapamaz. Suratınızı değiştirerek onu güldürün ve fotoğraflarını çekin. Hem siz hem de bebeğiniz çok eğlenecektir.

Anahtar Kelimeler: babalara altın kural,
Bu haber toplam 1891 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Sizin çocuğunuz da babasına çok mu düşkün?
Doğum sonrası eşler neden kopuyor?
Baba ve bebek ilişkisi
Bebeğinizin bakımı hakkında her şey
Yeni babaya sürprizler
Babalığın da sendromu var
Doğuma giren babalar daha paylaşımcı
Baba olmak isteyenler dikkat!
Babalar ağlayan çocuğu nasıl susturmalı?
Babaların sıkça yaptığı hatalar
Çocuk büyütürken de mutlu evlilikler için…
Daha iyi bir baba olabilirsiniz
Babanın Hamileliği
Yeni Anne Babalara Öneriler
 
KURUMSAL

İÇERİK

BİZİ TAKİP EDİN